Centrum Terapie Autismu

 

Společnými silami C)T)A) a Společnosti praktických lékačů pro děti a dorost za spolupráce některých kolegů z Vládního výboru se podařilo zahájit od ledna 2017 plošný včasný záchyt PAS v 18 měsících.

Screening PAS u BATOLAT je plošně zaveden v ČR.
Velká NADĚJE pro všechny nově narozené děti a jejich rodiny, mohou včas stimulovat vývoj dítěte žádoucím směrem a preventivně tak působit na nástup symptomatiky poruchy.

Pod VZP byl schválen projekt intenzivní rehabilitace O.T.A. Na možnosti proplácení ze zdravotního pojištění nadále pracujeme.

Motto: Úspěšnost každé terapie závisí na míře aktivního zapojení rodiny a budování vztahu rodič - dítě.          

         Pomáháme rodičům porozumět situaci, ve které se ocitli a pomáháme jim nalézt srozumitelné a dosažitelné záchytné body v budoucnosti.

Připravili jsme webové stránky pro dětské lékaře odbornou veřejnost a rodiče malých dětí:www.autismus-screening.eu

Najdete nás také na facebooku: 

CentrumTerapieAutismu

Vítejte na našem webu

Praktičtí lékaři pro děti a dorost - Ostrava

21. 1. 2017 v Ostravě v rámci krajských Managementů Odborné společnosti praktických lékařů pro děti a dorost proběhlo další seznámení s problematikou včasného záchytu PAS a intervenční metodou O.T.A. u dětí s PAS. Tentokrát s Romanou Straussovou, Ph.D. přednášela doc. MUDr. Libuše Stárková,...

Efektivní výchova a vzdělávání dětí s autismem v MŠ akreditovaný MŠMT

Kurz je určen zejména pro pedagogické pracovníky mateřských škol, asistenty pedagoga a ostatní zájemce. Kdy:  30. a 31. 3. 2017 Časová dotace: 16 hodin ve dvou dnech Místo konání: Vyšehradská 49 nebo z druhé strany Pod Slovany 18 Cena: 2000,- Kč Na kurz se přihlašujte na e-mail Mgr. Berty...

POBYT pro rodiče dětí, kteří chtějí zodpovědět dotazy i nabrat nové síly

Březnový pobyt se opět blíží. Je pro každého, kdo se cítí vyčerpaný  i pro každého, kdo hledá konkrétní odpovědi při práci se svým dítětem. Zařazeno je každý den 6 stanovišť k nácviku práce s dítětem za přítomnosti rodičů a 2x denně rodičovská skupina vedená zkušenými lektory (Přemyslem...

Český rozhlas - pořad Atrium na rádiu Junior

Ve středu 18. 1. v 21:15 se již potřetí Romana Straussová stane hostem Radia Junior, stanicí Českého rozhlasu. S redaktorkou Petrou Lazákovou si tentokrát bude povídat o novince v ordinacích dětských lékařů - dotazníkového šetření u 18-ti měsíčních dětí zaměřeného na včasný záchyt poruch...

Legislativní zakotvení včasného záchytu PAS v ordinacích dětských lékařů v raném věku 18-24 měsíců

V souladu s cíli Odborné skupiny pro koncepční řešení problematiky života osob s PAS při Vládním výboru pro zdravotně postižené občany, kterého jsou členy také naši kolegové, se podařilo zavedení povinného dotazníkového šetření u všech dětí ve věku 18-ti měsíců v ordinacích dětských...

Mikuláš v C)T)A)

Za dětmi, které byly s C)T)A) na pobytovém kurzu pro rodiny dětí s poruchou autistického spektra dorazil také Mikuláš s čerty a andělem, který dětem předal mikulášskou nadílku.

Nově muzikoterapie v C)T)A) od 9.1.2017

Od ledna nabízíme pravidelnou službu kombinované celostní muzikoterapie.Všem rodičům nabízíme možnost náhledu zdarma. Lekce budou mít vždy aktivní  a receptivní složku. Zpěv a hra na nástroje s přirozeným laděním po určité době (nejméně 8 minut) působí výhradně pravohemisférově. Pracuje...

Akreditované kurzy PAS I a PAS II pro klinické logopedy

Během listopadu a prosince 2016 proběhly dvoudenní kurzy o problematice rozvoje komunikace i řeči u dětí s PAS na Foniatrické klinice v Praze 2 i v Centru Terapie Autismu v Praze 2.

Praktičtí lékaři pro děti a dorost - školení v Hradci Králové

12.11. 2016 v Hradci Králové v rámci krajských Managementu Odborné společnosti praktických lékařů pro děti a dorost Jana Evangelisty Purkyně proběhlo první seznámení s intervenční metodou O.T.A. u dětí s PAS raného věku.

Začátkem listopadu proběhla přednáška pro ranou péči v Pardubicích

Začátkem listopadu proběhla přednáška - Kurz rané intervence u dětí s PAS pro Středisko rané péče v Pardubicích.Přednášející byla Mgr. Romana Straussová, Ph.D. a účastnice jej hodnotily jako velmi přínosný a zajímavý pro jejich další práci s dětmi s tímto postižením. 
<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>


Kontakt

Centrum Terapie Autismu s.r.o.

Vyšehradská 49
120 00 PRAHA 2

+420 792 317 790 (Uvedené telefonní číslo nemusí být v době terapií dostupné, proto prosíme zašlete sms, ozveme se zpět.)